جام حلبی به چه قیمتی؟

این روزها شاد اتفاقات مختلف در فوتبال هستیم اتفاقاتی که زیبایی فوتبال را از بین برده اند، اما بدست آوردن یک جام به چه قیمتی اتفاق می افتد؟ آیا فوتبال ما زشت است یا زیبا؟ آیا روحیه جوانمردی و ورزشکاری در آن دیده می شود یا خیر؟ یک روز میبینم داوری مورد حمله قرار می گیرد، بی دلیل و بی جهت بازیکنان به داوری اعتراض می کنند و آنها را مورد اهانت قرار می دهند. هوادارن و تماشاگران با هم درگیر می شوند  به داوران و بازیکنان و مربیان اهانت می کنند، سر و دست یکدیگر را می شکنند و حتی تماشاگری می میرد. البته این ها در تمام دنیا و در فوتبال اکثر کشور ها وجود دارد اما این ها زشتی ورزش  و رقابت است.

سخن از تبانی می شود، شرط بندی هم که اجتناب ناپذیر است. می گویند مهندسی هم می شود همه چیز بر سر پول است و بردن جام قهرمانی به هر قیمتی و از روحیه جوانمردی خبری نیست. تنها جوانمردی فوتبالی ما به سرکشی هر از گاهی بعضی بازیکنان به مراکز خیریه و مبارزه با سرطان ختم می شود. دیگر وقتی بازیکنی بر روی زمین می افتد در یک اقدام جوانمردانه توپ را به بیرون نمی زندد. بازیکنان نیز گاهی برای اتلاف زمان بازی خود را به زمین می اندازند. تا به هر قیمتی شده بازی را ببرند و فوتبال زیبا را نبینیم اما آیا ما از  فوتبال به دنبال این هستیم؟ دوست و همکار ما که طرفدار تیم رقیب است از ما کینه به دل می گیرد. چون بر سرفوتبال کل کل میکنیم و او را مورد اهانت قرار می دهیم!

فوتبال دوستان واقعی فقط یک فوتبال زیبا می خواهند آن ها فقط می خواهند با آرامش از دیدن فوتبال زیبا لذت ببرند، حال تیم شان ببرد یا ببازد فقط از دیدن بایز زیبا و و روحیه جوانمردانه بازیکنان کیف کنند.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *