۹ دلیل که باید به کودکان برنامه نویسی آموخت

در نوشته های قبل  به اهمیت کدنویسی برای کودکان پرداختیم در مورد اینکه کدام زبان های برنامه نویسی برای کودکان مناسب تر است صحبت کردیم و سپس زبان برنامه نویسی اسکرچ را مخصوص کودکان معرفی کردیم. اما در این نوشته قصد داریم تا ۹ دلیل که بیان میکند چرا برنامه نویسی به کودکان ضروری است را شرح می دهیم.

۱- برنامه نویسان تقاضای کار زیادی دارند.

طبق آمار سایت کدینگ ، ۷۱ درصد از مشاغل جدید  STEM (علوم تجربی، تکنولوژی، مهندسی و ریاضیات.) در محاسبات هستند، اما تنها ۸ درصد از فارغ التحصیلان STEM در علوم کامپیوتر هستند. این کمبود شدید نشان دهنده نیاز مبرم دنیا به برنامه نویسان است.

بنابراین یادگیری کد باعث افزایش احتمال اشتغال فرزند شما خواهد شد، به ویژه در جهان که شغل محاسباتی بیش از دو برابر میانگین ملی رشد می کند.کدینگ به سرعت به یک مهارت حیاتی تبدیل شده و رشته های  علوم کامپیوتر می توانند ۴۰٪ بیشتر از میانگین کالج کسب کنند

۲- کد گذاری مزایای رقابتی را در هنگام درخواست به کالج ها، کارآموزی ها و مشاغل فراهم می آورد.

اگر  کودک شما دارای مهارت و علاقه زیاد است که بسیاری از همسالان خود ندارند، مانند توانایی کد کردن، شما سریعا مورد توجه کارفرمایان جهت پذیرش بالقوه کالج قرار خواهید گرفت.

۳-با دانش برنامه نویسی، دانش آموزان بهتر از جهان اطرافشان را درک می کنند.

اکثر ما نمی دانیم که اولین چیزی که باعث می شود گوشی های هوشمند ما، لپ تاپ ها، شبکه های رسانه های اجتماعی و بازی های ویدئویی اجرا شود چیست، دانش برنامه نویسی پایه می تواند به شیوه ای که ما با فناوری هایی که ما (و به صورت عادلانه) در هر روز استفاده می کنیم را تغییر دهیم و می توانیم چشم هایمان را به امکانات نامحدود برنامه نویسی باز کنیم

۴- برنامه ریزی سرگرم کننده و رضایت بخش است.

در حالی که برنامه نویسی مبتنی بر منطق است، این فعالیت بسیار خلاقانه است. اگر بدانید که کد را چگونه می توانید در  برنامه ها ، بازی های ویدئویی، وب سایت ها و موارد دیگر توسعه دهید! برای بسیاری از توسعه دهندگان، بخشی از درخواست برنامه نویسی، چالش و پاداش است که کد خود را بعد از یک جلسه خوب اشکال زدایی به جریان می اندازند. فراموش نکنید، با این حال، با آموزش درست، شروع به کار با برنامه نویسی می تواند آسان و سرگرم کننده باشد.

۵- کدینگ خلاقیت را بهبود می بخشد.

هنگامی که یک زبان را می آموزید، از آن برای بیان خود استفاده می کنید. همین موضوع با کد نیز درست است. رمزگذاری کودکان را قادر می کند تا نه تنها رسانه های دیجیتال و تکنولوژی را مصرف کنند، بلکه آنها را ایجاد می کنند. به جای اینکه به سادگی یک بازی ویدیویی یا با استفاده از یک برنامه را بازی کنند، می توانند تصور کنند که بازی ویدیویی خودشان را انجام دهند یا تصور کنند که وبسایت یا برنامه خاصشان چگونه ظاهر می شود و آنها برای خروج از آن استفاده می کنند.

 

۶-رمزگذاری باعث بهبود حل مسئله می شود.

وقتی بچه ها کدنویس می شوند، مشکلات پیچیده را حل می کنند و آنها را به قطعات کوچکتر تقسیم می کنند. بچه ها یاد می گیرند چطور با مشکل منطقی و تفکر محاسباتی روبرو شوند. تفکر محاسباتی به شما می آموزد که چگونه برای مقابله با مشکلات بزرگ باید آنها را به دنباله ای از مشکلات کوچکتر و قابل کنترل تر شکست. این تفکر منطقی یک ابزار قدرتمند در مدرسه، کار و زندگی است

۷- رمزگذاری موجب بهبود پایداری می شود.

یادگیری کد، مانند هر رشته جدید، یک چالش است. بنابراین، حل مسائل پیچیده و اشتباه در طول راه، می تواند بسیار خسته کننده باشد. برنامه نویسی مهارت های ارزشمندی از استقامت در مقابل چنین چالش هایی را یاد می دهد. یادگیری نحوه حل مشکل و یافتن راه حل ها از طریق پژوهش و همکاری و این مهارت بسیار مطلوب را ایجاد می کند.

۸- رمزگذاری همکاری را بهبود می بخشد.

هر کس می تواند یاد بگیرد که چگونه کد می تواند بچه ها در کنار دیگران از هر نژاد، جنسیت یا پس زمینه یاد بگیرند. کودکان و نوجوانان ملاقات می کنند و یاد می گیرند که چگونه با همسالان خود همکاری کنند، همه با علاقه مشترک به فناوری پیوستند.

کلاس های درس و دیگر محیط های شخصی، برای همکاری چهره به چهره در کنار هم قرار می گیرند. کودکان آنلاین نیز می توانند رشد کنند، سؤال های خود را با دیگران را مطرح می کنند، و مشغول به حل مشکلات هستند و با یکدیگر کار می کنند.

۹-رمزگذاری ارتباطات را بهبود می بخشد.

ارتباطات یک مهارت کاملا ضروری در طول مدرسه، کار و زندگی است. افرادی که به وضوح می توانند ایده های پیچیده ای را با مفاهیم ساده ادغام کنند، در صنایع مختلف و حوزه های زندگی موفق هستند.

هنگامی که بچه ها یاد بگیرند که چگونه کد شوند، آنها یاد می گیرند چگونه با مخاطبین ساده ای که قابل تصور هستند، ارتباط برقرار کنند: کامپیوترها. همانطور که قبلا ذکر شد، برنامه نویسی به بچه ها آموزش می دهد که چگونه ایده های پیچیده را بشکنند و آنها را به نحوی که کامپیوترها می توانند درک کنند، ترتیب دهند.

برنامه نویسی Scratch، محبوب و مناسب کودکان
کدام زبان برنامه نویسی برای کودکان بهتر است؟
چرا آموختن کد برای کودکان ضروری است؟

5 پاسخ به “۹ دلیل که باید به کودکان برنامه نویسی آموخت”

  1. یه دکتری رو میشناختم که میگفت تا میتونید به بچه ها تون حل مسئله یاد بدید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *