۵ راه انتقال اطلاعات از کامپیوتر یا لپ تاپ به تلفن همراه آندروید

در حالی که تلفن های همراه به عنوان رایانه اصلی برای بسیاری تبدیل شده اند، بسیاری از ما هنوز هم از لپ تاپ ها به طور منظم استفاده می کنیم. این به این معنی است که ما اغلب نیاز به انتقال فایل ها از یک رایانه به یک گوشی اندرویدی هستیم.

اما بهترین راه برای انجام این کار چیست؟ و بهترین شیوه ای که می تواند متفاوت باشد، اگر تعداد زیادی فایل کوچک یا چندین فایل از آن  ها را دارید، بیایید نگاهی به بهترین شیوه های دریافت اطلاعات از لپتاپ یا رایانه خود به گوشی اندرویدی خود بیاندازیم.

۱- با استفاده از یک کابل USB

استاندارد قدیمی برای انتقال اطلاعات از لپ تاپ شما به گوشی شما از طریق USB است. این هنوز هم سریع و آسان است، تا زمانی که شما یک کابل سازگار در دست داشته باشید. متاسفانه،  مشکل این روش این است  که بسیاری از گوشی های جدید USB-C  هستند و ممکن است با رایانه ما سازگار نباشند.

اما فرض بر این است که شما باید آن را داشته باشید، پس ساده است. در Windows یا یک Chromebook  :

  • گوشی خود را وصل کنید
  • اعلانی تلفن همراه به شما نشان میدهد که دستگاه وصل شده است روی آن بزنید و سپس انتقال از طریق USB را  جهت انتقال فایل انتخاب کنید
  • یک پنجره انتقال فایل بر روی کامپیوتر شما باز خواهد شد، و تلفن شما (و اگر کارت SD شما را داشته باشد) نشان داده شود. سپس شما می توانید فایل های خود را کپی کنید.

روش کار در مک تقریبا یکسان است، اما ابتدا باید نرم افزار Android File Transfer را نصب کنید.

این روش برای کپی مقادیر زیادی از داده ها مناسب است. سعی کنید زمانی که حجم زیادی از فیلم یا آهنگ انتقال می دهید از این روش ساده و سریع استفاده کنید.

۲٫ از طریق حساب های کاربری ابر شما

حساب Google که در تلفن خود تنظیم کرده است به شما امکان دسترسی به ۱۵ گیگابایت فضای ذخیره سازی ابر را از طریق Google Drive می دهد. این به شما یک راه راحت برای انتقال فایل ها بین لپ تاپ و تلفن شما می دهد.

شما باید برنامه Google Drive را روی لپ تاپ خود نصب کنید. اگر می خواهید، می توانید از Dropbox یا OneDrive مایکروسافت استفاده کنید، زیرا همه آنها تقریبا همان کار را انجام می دهند.

وقتی Google Drive را تنظیم میکنید، ابتدا باید وارد سیستم شوید. سپس Back up all types of files را انتخاب کنید و روی Next کلیک کنید.

در صفحه بعدی، تنظیمات پیشرفته در پایین را انتخاب کنید. Sync My Drive را روی این رایانه انتخاب کنید، سپس روی OK کلیک کنید.

این یک پوشه Google Drive در رایانه شما ایجاد می کند. همه چیز در این پوشه به حساب و درایو شما همگامسازی میشود. بنابراین برای آپلود فایل ها به تلفن خود، آنها را فقط در پوشه Drive قرار دهید. برنامه را بر روی تلفن خود باز کنید و پس از همگام سازی آنها وجود دارند.

هشدار اصلی در اینجا این است که فایل های نمایش داده شده در برنامه Drive شما بر روی گوشی شما ذخیره نمی شوند. اگر شما سعی می کنید آن را باز کنید، ابتدا باید آن را دانلود کنید و یک فایل غول پیکر می توانید از حجم اینترنت خود مصرف کنید.

برای اطمینان از این، دو گزینه برای دانلود فایل هایی که به گوشی نیاز دارید را می گیرید. یک فایل را انتخاب کنید و از منو انتخاب کنید:

آفلاین: در دسترس قرار گیرد این فایل را برای مشاهده آفلاین در درایو دانلود می کند. هر تغییری که برای آن ایجاد می کنید، بار بعدی شما را آنلاین همگام می کند.

دانلود: این یک نسخه جدید از فایل را به پوشه Downloads شما ذخیره می کند و می توانید آن را در هر برنامه سازگار باز کنید. با این حال، هر گونه ویرایش شما ایجاد نمی شود  برای همگام سازی – شما باید فایل را به حساب درایو خود مجددا بارگزاری کنید.

فقدان فضای آزاد محدودیت اصلی این راه حل است. شما همیشه می توانید از طریق یک حساب اضافی تنظیم کنید و امکان انتقال فایل ها از یک حساب Google Drive به دیگری وجود دارد.

۳-با ایمیل و برنامه های پیام

ایمیل کردن فایل ها به خودمان کارآمدترین روش انتقال داده ها از یک لپ تاپ به گوشی است، اما همه ما آن را در یک زمان انجام دادیم. این کار برای به اشتراک گذاری سریع فایل ها کار می کند مخصوصا زمانی که شما نمی توانید از هیچ یک از روش های دیگر استفاده کنید.

شما در جیمیل حداکثر فایل با حجم ۲۵ مگابایت می توانید آپلود کنید و برای بیشتر از آن محدود هستید. اگر  نیاز به انتقال فایل با حجم بیشتر دارید برنامه  WeTransfer به شما اجازه انتقال فایل تا ۲ گیگابایت (بدون ثبت نام) را به شما می دهد.

به سایت  wetransfer.com بروید و  در آن آدرس ایمیل خود را وارد کنید سپس فایل های خود را به پنجره مرورگر بکشید و ارسال کنید. پس از آن شما یک ایمیل در تلفن خود دریافت خواهید کرد که حاوی یک لینک است که می توانید فایل ها را دانلود کنید.

فایل ها برای امنیت رمزگذاری می شوند و پس از هفت روز حذف می شوند. اگر می خواهید فایل های خود را به زودی حذف کنید یا برای مدت طولانی آنها را حذف کنید، به یک حساب کاربری Pro نیاز دارید.

اگر به دلایلی شما WeTransfer را دوست ندارید، نگران نباشید. روش های دیگری برای ارسال فایل های بزرگ به عنوان پیوست های ایمیل وجود دارد.

۴- با استفاده از بلوتوث

هنگامی که شما چند فایل کوچکتر دارید که باید به تلفن خود بروید، بلوتوث راه خوبی برای انتقال است. این کار نیز بسیار آسان است،

برای ارسال یک فایل از طریق بلوتوث از لپ تاپ ویندوز ۱۰ به گوشی خود، ابتدا باید دو دستگاه را متصل کنید. برای تنظیم بلوتوث، به تنظیمات> دستگاهها بروید و روی ضامن ضربه بزنید. اطمینان حاصل کنید که اتصال بلوتوث بر روی گوشی شما فعال است.

اکنون برای اسکن و افزودن دستگاه به Add Bluetooth or other device > Bluetooth  بروید. پس از یک تاخیر کوتاه، گوشی شما نشان داده خواهد شد. آن را انتخاب کنید، سپس بر روی  اتصال به کامپیوتر کلیک کنید و در گوشی خود جفت کنید تا فرآیند کامل شود.

برای به اشتراک گذاشتن یک فایل از طریق بلوتوث، به Settings > Devices > Send or receive files via Bluetooth > Send files.  بروید. سپس فایل مورد نظر برای اشتراک گذاری را انتخاب کنید.

برای سیستم عامل های دیگر، نام گزینه های منو متفاوت است، اما روند همان است. ابتدا باید جفت شود، سپس شما می توانید به اشتراک بگذارید. بلوتوث کندتر از برخی از روشهای دیگر ما است (به ویژه Wi-Fi). بهتر است برای فایل های کوچکتر و گاهی اوقات انجام شود

۵-با استفاده از Wi-Fi

هنگامی که شما نیاز دارید مقدار زیادی اطلاعات را به طور منظم به تلفن خود انتقال دهید، نمی تواند از Wi-Fi اجتناب کنید.  زمانی که تلفن و لپ تاپ خود را به همان شبکه وصل کنید، می توانید فایل ها را به سرعت و ایمن انتقال دهید.

برای کپی فایل ها از طریق Wi-Fi شما نیاز به یک برنامه خاص بر روی گوشی خود دارید، ما  by Portal Pushbullet توصیه می کنیم، که رایگان است و نیازی به ثبت نام ندارد. این کار با هر پلتفرم: Windows، Mac، Linux یا Chrome OS کار می کند. برای شروع از دستگاه اندرویدی خود دانلود و نصب کنید.

بعد، یک مرورگر وب را بر روی لپ تاپ یا دسکتاپ خود باز کنید و به portal.pushbullet.com بروید، در آنجا یک کد QR منحصر به فرد را مشاهده خواهید کرد.

در حال حاضر پرتال خود را بر روی گوشی خود باز کرده و روی اسکن کلیک کنید. هنگامی که دوربین راه اندازی می شود، آن را در کد QR به آن اسکن کنید. این یک اتصال بی سیم مستقیم بین گوشی و رایانه یا لپ تاپ شما را ایجاد می کند. فقط این موقتی است، بنابراین دفعه بعد که برنامه را اجرا می کنید، مجبورید دوباره اسکن کنید تا دوباره جفت شود.

در نهایت، فایل های خود را به پنجره مرورگر بکشید و بلافاصله آپلود به گوشی خود را آغاز کنید.

 

راه های دیگر برای انتقال اطلاعات شما

روش های بیشتری برای انتقال فایل بین دستگاه ها وجود دارد. اگر تلفن شما از آنها پشتیبانی کند، می توانید از کارت SD یا یک درایو فلش USB با کابل On-The-Go استفاده کنید. یا برای راه حلهای فوق حرفه ای، از FTP با برنامه Wi-Fi FTP استفاده کنید یا حتی از شبکه ذخیره سازی شبکه (NAS) استفاده کنید. با استفاده از این گزینه، یک هارد دیسک با تمام دستگاه های متصل به شبکه شما به اشتراک گذاشته می شود .

اما برای اکثر افراد، پنج روش فوق الذکر بهترین روش برای انتقال اطلاعات از لپ تاپ شما به گوشی اندرویدی شما است. بعضی از آنها برای به اشتراک گذاری فایل های کوچک بهتر عمل می کنند و برخی از آنها در انتقال داده های بزرگ به سرعت کار می کنند.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *