چرا آموختن کد برای کودکان ضروری است؟

یادگیری کد، صرف نظر از مسیری که کودک تصمیم می گیرد، امروز بسیار مهم است. تحقیقات نشان می دهد که این دانش در هر حرفه ای مهم است. کدگذاری یک سواد لازم در این عصر از فناوری است.

برنامه نویسی کامپیوتر بخشی از همه چیز است و همه جا در اطراف ما است. نوآوری علمی و تکنولوژیکی سنگ بنای سیستم اقتصادی جهانی است. اقتصاد ما، رفاه ما … همه چیز بستگی به آن دارد.

این فقط در زمینه های مربوط به فن آوری مهم نیست. کدگذاری در تولید، مراقبت های بهداشتی، کشاورزی بسیار حیاتی است … تقریبا در هر صنعت یک جزء برنامه نویسی وجود دارد. اما چگونه به کودکان خود کدنویسی بیاموزیم؟

چگونه می توانم شروع کنم؟

این کار والدین است که کودکان را تشویق کند و به آنها کمک کند مهارت های زندگی را توسعه دهند. همانطور که همه ما می دانیم، یادگیری با انجام بسیار تاثیر گذار است. بچه ها ذاتا کنجکاو هستند و دوست دارند که کشف کنند. آنها عاشق کشف هستند … چیدن چیزها، بررسی آنها، بوییدن آنها، دست زدن به آنها، و پرسیدن چرا؟

کدگذاری برای کودکان بسیار آسان است و بنابراین، پس از معرفی مختصر و برخی از کنکاش های جدید میتوان رمز نگاری و کدنویسی را نیز به کودکان آموخت.

این دانش پایه به کودکان کمک می کند تا با فناوری اطرافشان در مقابل آن ها مخالفت کنند. از طریق این تسلط سریع آنها اعتماد به نفس خود را ایجاد می کنند. با بیشتر شدن  اطمینان کودکان، آنها تشویق می شوند و اشتیاق آنها برای  آموزش برنامه نویسی  بیشترمی شود و همچنین بیشتر یاد می گیرند.

کد سازی توسعه و ارتقاء خلاقیت است

واقعیت این است که فناوری در آینده در سرعت رعد و برق حرکت خواهد کرد، اما مجموعه ای از مهارت هایی که کودک از یادگیری به کد توسعه می دهد، برای یک عمر وجود دارد. کودکان با تجربیات و اشتباهات، خلاقیت را توسعه می دهند. آنها از طریق آموزش برنامه نویسی یاد می گیرند که بیش از یک راه برای انجام کاری وجود دارد. فقط تلاش کن.

نقل قول های معروفی از مارگارت مید وجود دارد که می گوید: “بچه ها باید یاد بگیرند که چگونه فکر می کنند، نه آنچه فکر می کنند.”

کد گذاری مانند یادگیری زبان جدید است

یادگیری یک زبان جدید به کودکان می آموزد راه دیگری برای برقراری ارتباط. برای کودک یک هیجان آور است که یاد بگیرد چگونه به طور مستقیم با فناوری اطرافشان ارتباط برقرار کند. همانند یادگیری هر زبان، کودکان باید در سنین ابتدایی برنامه ریزی شوند.

کدینگ تفکر منطقی را تدریس می کند و مهارت های نوشتاری و کلامی را تقویت می کند. بچه ها  یاد می گیرند کد را بهتر درک کنند و  چگونه می توانند اندیشه های خود را سازماندهی کنند. کدینگ یک مهارت زبان است که جهان را به کودکان باز می کند.

رمزگذاری کودکان با ریاضی کمک می کند

یادگیری کد، کمک به کودکان در تجسم مفاهیم انتزاعی است. از طریق برنامه نویسی، کودکان یاد می گیرند چگونه ریاضیات را به مسائل دنیای واقعی و فرمول راه حل های خلاقانه بسپارند. رمزگذاری باعث می شود ریاضی عملی تر، جذاب و سرگرم کننده!

توسعه این مهارت ها در زندگی و حرفه های بعدی آنها بسیار مهم است، همچنین درک این است که راه حل های زیادی برای یک مشکل وجود دارد. کودکان از طریق برنامه نویسی یاد می گیرند که شناختن چگونگی سوالات درست، گاهی مهمتر از داشتن پاسخ درست است.

اشتغال آینده

تقریبا هر شغل در آینده نیاز به درک اولیه از ریاضیات و علم و نرم افزار دارد.

پس از همین حالا به فکر آموزش کد و کد نویسی به کودکان خود باشیم و برای آن برنامه ریزی نماییم.

7 پاسخ به “چرا آموختن کد برای کودکان ضروری است؟”

  1. شاید بشه به جای موسیقی یاد دادن که الان مد شده بیایم و به بچه هامون یان چیزارو یاد بدیم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *