مهارت های مورد نیاز برای مشاغل آینده – بخش دوم

در مطالب قبلی و در بخش اول مهارت های مورد نیاز برای مشاغل آینده در مورد مهارت های مورد نیاز برای آینده و اهمیت یادگیری انها صحبت کردیم و حال در این مطلب بخش قبلی راتکمیل می نماییم:

مهارت های مردم

کامپیوترها و هوش مصنوعی. یک راه طولانی برای یادگیری و تفکیک تفاوت های ظاهری ارتباطات انسانی با درک متقابل فرهنگی و تعاملات اجتماعی وجود دارد که پاشنه آشیل هوش مصنوعی است. یادگیری همدلی – چگونگی تشخیص و به اشتراک گذاری احساسات – همیشه یک ویژگی مهم است، نه تنها در بازار کار، بلکه برای برنده شدن در بازی زندگی اهمیت دارد.

مرتبط با شغل: یکی از داغ ترین بخش های شغلی از سال ۲۰۲۵، مراقبت های بهداشتی و مراقبتی است. حس می کنید، درست است؟ مردم بهتر و عمرشان طولانی تر می شود (به لطف بسیاری از چیزها، از جمله فناوری)، به این معنی است که کارهایی مانند فیزیوتراپیستها، تکنسینهای پزشکی، دستیارهای پزشکی و کارشناسان ارگونومی کار در حال افزایش است. انتظار می رود که شغل های بیان شده با نرخ تکان دهنده ۳۸٫۱ ٪ رشد کنند.

SMAC

هنگامی که ما در مورد اهمیت STEM  (علوم فناوری، مهندسی و ریاضیات ) و کارهای مربوطه صحبت می کنیم، ارزش آن را دارد که به جای دیگر (غیر کدگذاری) نیز توجه داشته باشید. مانند یادگیری مهارت های SMAC (اجتماعی، موبایل، تحلیلی و ابر). فناوری های SMAC همچنان به تأثیرگذاری بر آینده و حتی بیشتر از تأثیر آنها بر تاکید دارند. در آینده سواد اجتماعی و اطلاعات رسانه های جدید مهارت های ارزشمندی خواهند داشت.

انسان ها می توانند به بهتر شدن درک تفاوت های فرهنگی، تعامل اجتماعی و نحوه استفاده از سیستم های اجتماعی برای برقراری ارتباط بپردازند. حتی اگر هزاران کیلومتر دورتر از هم زندگی کنند.

شغل های مرتبط : مشاغل فروش پروژه BLS، مانند نمایندگان فروش، متخصصین بازاریابی و نمایندگان خدمات مشتری، تا سال ۲۰۲۴ با ۶٫۴٪ افزایش به ۱۸٫۶٪ خواهد رسید.

دانش عمومی و حل مسئله

همانطور که فرهنگ ها و اقتصادها بیشتر در هم آمیخته اند، بسیار مهم است که بتوانیم اطلاعات را از یک مجموعه وسیعی از منابع دانش استخراج کنیم. حرفه های آینده نیز برخی از مشکلات چالش برانگیز را که انسانها با آن مواجه بوده اند، ارائه می دهند و کامپیوترها نمی توانند به تنهایی آنها را حل کنند.

تحلیلگر جولی فریدمن ستیل از انجمن آینده جهانی (سازمان برای آینده گرایان) می گوید ما باید شیوه یادگیری خود را تغییر دهیم، با استفاده از فناوری به بهترین و جدیدترین منابع را پاک کنیم.

بنابراین، ۱۰ دقیقه در اتوبوسی که با ان می روید از آن برای یادگیری یک تکنیک جدید استفاده کنید یا مهارت های ++C  خود را ارتقا دهید. یا یاد بگیرید چگونه یک صفحه وب را با استفاده از HTML ایجاد کنید. در آینده، یادگیری مثل اینها عادی خواهد بود.

شغل های مرتبط: انتظار می رود که زمینه آموزش و پرورش به یک بخش رشد تا سال ۲۰۲۵ برسد. معلمان، مربیان و سایر مدرسان خواهان تقاضا هستند.

خلاقیت و حس کسب و کار

کامپیوترها یک رمان پرفروش را نگاشته یا یک فیلم پرفروش ساخته اند و این نقاط عطف سالها طول کشیده است. کامپیوترها با یک ایده برای راه اندازی چند میلیون دلاری نرفته اند. این چیزها هنوز دامنه انسان هستند، چرا که در حالی که رایانه ها و هوش مصنوعی  می تواند معادلات پویا را حل کند، با این حال، آنها نمی توانند محتوای اصلی را ایجاد کنند.

مشاغل وابسته: کارآفرینان همیشه در آینده جایگاهی خواهند داشت. اما افرادی که درک کسب و کار و نحوه کار آنها را دارند، همچنان برای کسب و کار ضروری هستند. انتظار می رود نقش های مدیریتی و حسابرسان تا سال ۲۰۲۴ رشد دو رقمی را ببینند.

آینده روشن است

آینده روشن است، و اگر بچه های امروز بخواهند در آن حقیقتا درخشش داشته باشند، اکنون باید آماده  برای موفقیت در آن باشیم. فناوری همچنان برای کمک به صنایع نوآوری و توانمند سازی نیروی کار خود را ادامه خواهد داد، اما برای انسانها نیز باید دید که چگونه میتوان از مزایای این فرصتها نیز بهره برد.

فناوری مسیری را طی می کند که پر از فرصت های نوآوری است … سفر یادگیری کودک خود را آغاز کنید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *