فایرفاکس به شما اجازه می دهد فایل های آنلاین را به اشتراک بگذارید

موزیلا راه جدیدی برای به اشتراک گذاشتن فایل ها با سایر افراد آنلاین در اختیار شما قرار داده است. این امکان که FireFox Send  یا “فایرفاکس ارسال” نام دارد فایل ها را ارسال  می کند و صرف نظر از مرورگری که از آنها استفاده می کنند، برای ارسال فایل ها به هر کسی اجازه می دهد که این کار را انجام دهد.. به عنوان یک پاداش، فایل ها رمزگذاری می شوند و می توانند تنظیم شوند که منقضی شوند.

“ فایرفاکس ارسال”  کاملا جدید نیست. ما برای اولین بار در اوت ۲۰۱۷ در مورد آن شنیده بودیم که یکی از سه آزمایش انجام شده به عنوان بخشی از برنامه آزمایشی موزیلا بود. اما اکنون، پس از ۱۸ ماه آزمایش، فایرفاکس ارسال برای همه در دسترس است.

 

نحوه استفاده از “فایرفاکس ارسال”

فایرفاکس ارسال به شما اجازه می دهد تا فایل ها را تا حجم ۱ گیگابایت ارسال کنید.اگر حساب کاربری فایرفاکس ثبت نام (رایگان) کنید، این مقدار به ۲٫۵ گیگابایت  می رسد. با وجود نام، Firefox Send با هر مرورگر وب کار می کند. همه چیزهایی که باید انجام دهید این است که به send.firefox.com مراجعه کنید.

هنگامی که شما در سایت قرار می گیرید، به سادگی پرونده هایی را که می خواهید ارسال کنید را انتخاب کرده و یا آنها را از دستگاه خود انتخاب کنید. بعد از مدت زمان مشخصی یا تعداد بارگیریها، می توانید فایل ها را تا تاریخ انقضا تنظیم کنید. شما همچنین می توانید فایل ها را با یک رمز عبور محافظت کنید.

هنگامی که شما با فایلهایی که میخواهید ارسال کنید روی آپلود کلیک کنید. سپس شما یک لینک دانلود برای کپی ارائه می کنید که می توانید هرچه که بخواهید با گیرندگان انتخاب شده خود به اشتراک بگذارید. این که آیا فایلهای شما محافظت شده با رمز عبور هستند یا خیر، آنها رمزگذاری شده به پایان می رسد.

هر کسی که لینک را برای ارسال فقط نیاز دارد بر روی آن کلیک کنید. سپس آنها را به “فایرفاکس ارسال” ارسال می کنند، جایی که آنها می توانند روی دانلود کلیک کنید تا فایل (ها) دانلود شوند. این به اندازه کافی ساده، موثر و بصری است که حتی می تواند برای ارسال فایل ها به انواع غیر تکنیکی استفاده شود.

موزیلا همچنین یکی از شرکت های قابل اعتماد خارج از آن، با فلسفه Private by Design است و وعده داده است که اطلاعات شما خصوصی و امن باشد. با این حال، ما هنوز هم در هنگام ارسال فایلهای حساس، احتیاط را مد نظر داشته باشیم.

البته، البته، بسیاری از روش های دیگر برای به اشتراک گذاری فایل ها آنلاین وجود دارد. شما می توانید یک فایل از طریق ایمیل یا یک سرویس ذخیره سازی ابر مانند Dropbox، Google Drive یا OneDrive ارسال کنید. با این حال، فایرفاکس ارسال باعث می شود که روند بسیار ساده است و آن را سخت تحت تاثیر قرار نمی شود.

یک پاسخ به “فایرفاکس به شما اجازه می دهد فایل های آنلاین را به اشتراک بگذارید”

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *