برنامه نویسی Scratch، محبوب و مناسب کودکان

در نوشته های قبل به اهمیت آموزش کد نویسی به کودکان پرداختیم، یکی از زبان های برنامه نویسی مناسب برای کودکان Scratch نام دارد که در این نوشته درباره آن صحبت خواهیم کرد.

Scratch یک زبان برنامه نویسی گرافیکی مبتنی بر MIT است که بر مبنای مبانی برنامه نویسی drag-and-drop است تا بچه ها به راحتی بتوانند داستان های تعاملی، کمیک و … را ایجاد کنند.

برنامه نویسی Scratch برای بچه ها محبوب است، زیرا به جای استفاده از خطوط کد، به کاربران جوان،  کدنویسی را با فرمان های رنگارنگ و راهنماهای کارتونی را یاد می گیرند. این بدان معنی است که بدون تایپ کردن یک خط از کد، بچه ها می توانند ایده های خود را اظهارات برنامه نویسی و ایده های محاسباتی پیاده سازی کنند، و شروع به تست محدودیت های تفکر خلاق برای حل مشکل می کنند.

با Scratch ، شما می توانید داستان های تعاملی خود، بازی ها و انیمیشن ها را برنامه ریزی کنید و خلاقیت خود را با دیگران در جامعه آنلاین به اشتراک بگذارید. Scratch  کمک می کند تا کودکان و نوجوانان به خلاقیت فکر کنند، به طور سیستماتیک دقت کنند و همکاری کنند. اسکراچ کی از مهارت های ضروری برای زندگی در قرن بیست و یکم است. Scratch یک پروژه گروه مهد کودک در آزمایشگاه رسانه MIT است. که این محصول به صورت رایگان ارائه شده است.

اسکراچ  برای سنین ۸ تا ۱۶ طراحی شده است، اما توسط مردم در تمام سنین استفاده می شود. میلیون ها نفر از مردم در حال ایجاد طرح های اسکراچ در طیف وسیعی از تنظیمات، از جمله خانه ها، مدارس، موزه ها، کتابخانه ها و مراکز اجتماعی هستند.توانایی کد کردن برنامه های کامپیوتری بخش مهمی از سواد در جامعه امروز است. هنگامی که مردم یاد می گیرند کد را در ابتدا ایجاد کنند، آنها راهکارهای مهمی را برای حل مشکلات، طراحی پروژه ها و برقراری ایده ها می آموزند.

یک پاسخ به “برنامه نویسی Scratch، محبوب و مناسب کودکان”

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *