مهارت های مورد نیاز برای مشاغل آینده – بخش اول

در ده سال گذشته تکنولوژی تاثیر بیشتری بر جامعه گذاشته است که تقریبا هر پدیده دیگری در قرن گذشته مدیریت شده است.حتی در ابتدایی ترین سطح، از همان طریق که اخبار را دریافت می کنیم، به همان روش ما فناوری را به کار می بریم. نبود فناوری، تقریبا همه چیز را مختل می کند.

تصور کنید که چطور باید در قرن بیستم زندگی کرد. در آن زمان، مردم اخبار و سرگرمی های خود را از رادیوها دریافت کردند (تلویزیون ها هنوز معرفی نشده بودند)، مفهوم برق در خانه چند هزار نفر بود و اسب ها و چاپارها توسط چهار چرخ هایی با نام “اتومبیل ها” جایگزین شدند. تکنولوژی امروزه خیلی پیشرفت کرده است بر طبق یک گزارش در سال ۲۰۱۶، حدود ۵ میلیون شغل با توجه به  اتوماسیونی شدن کارها تا  ۲۰۲۰ از بین خواهد رفت.  در حالی که این واقعیت ممکن است ترسناک باشد ولی فن آوری شغل های جدیدی نیز بوجود آورده است.  فناوری این امکان را فراهم کرده است که حتی بدون یک راننده، خوردو رانده شود. یعنی رانندگان کمتری نیاز به استخدام باشد اما نیاز هست تا مهندسین سیستم عامل ماشین های بدون راننده بیشتری استخدام شود.

این تغییرات نمایانگر یک تغییر واضحی در محل کار سنتی است. کسانی که به این روند توجه کافی دارند، آنهایی هستند که نه تنها بهتر می توانند ، بلکه رشد هم می کنند. بنابراین مشخص است که باید به سمت فناوری پیش برویم و فناوری را بیاموزیم و به کودکانمان نیز بیاموزیم. برای آمادگی برای آینده ما باید بدانیم که در حال حاضر چه شغل هایی هستند، اما مهم این است که آنها کجا خواهند بود و چه مهارت هایی برای پر کردن آنها نیاز است.

تفکر انتقادی و STEM

فناوری می تواند بسیاری از چیزها را انجام دهد، اما حتی با درک پیشرفت های عظیم در راه هوش مصنوعی، هنوز نمی تواند ۱۰۰٪ به عنوان یک انسان فکر کند. بنابراین، تجزیه و تحلیل انسانی، تصمیم گیری و کج منطقی همچنان مهارت های ارزشمندی است و در آینده همچنان ادامه خواهد یافت. یک منطقه خاص که انتظار می رود در آن تقاضا باشد، “تفکر محاسباتی” است – یا توانایی، مانند یک رایانه، مقدار زیادی اطلاعات را مدیریت می کند و از طریق آن تجزیه می شود.

شاید نیاز به گفتن نباشد، اما ما به هر حال آن را ذکر خواهیم کرد – دلایل زیادی وجود دارد که چرا بچه ها باید یاد بگیرند که چگونه کدنویسی کنند. کامپیوترها و نرم افزارهایی که آنها را اجرا می کنند، به هیچ وجه راه نرفته اند، بنابراین آشنا کردن با برنامه نویسی – و صحبت کردن با زبان کامپیوتر – یک راه بسیار خوبی برای حرفه ای بودن در آینده است.

شغل های مرتبط: انتظار می رود که موقعیت های تخصصی بازاریابی مانند تحلیلگران بازار تحقیقاتی، شغل توسعه دهندگان نرم افزار و شغل تحلیلگر سیستم های کامپیوتری افزایش یابد.

 

مهارت های مورد نیاز برای مشاغل آینده – بخش دوم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *